در شرکت زاوش آذین پرتو خدمات برش فلزات ذیل انجام می شود:

  • برش آهن
  • برش استیل
  • برش آلومینیوم
  • برش گالوانیزه
  • برش مس و برنج
  • برش لیزر فلزات

 برش لیزر:

برش لیزر روشی که با استفاده از اشعه لیزر اجسام برش داده می شوند. مهمترین ایراد دستگاه های برش لیزر مصرف برق بالا می باشد و قدرتی که برای برش لیزر نیازمند هست به ضخامت، نوع ماده، روش استفاده و ... بستگی دارد.

روش های برش فلزات توسط لیزر عبارتند از :

1- برش تبخیری: این نوع از برش برای برش موادی استفاده می شود که ذوب نمی شوند (چوب، پلاستیک های ترموست، کربن و ...) و با متمرکز کردن حرارت پرتو، دمای نقطه اثر به دمای نقطه جوش می رسانند.

2- برش ذوبی (با دمیدن گاز پرفشار): این نوع از برش برای برش فلزات با جریان پرفشار یک گاز که معمولاً هوا می باشد استفاده می شود.

3- برش با ایجاد شکاف (به وسیله تنش های حرارتی): این نوع از برش برای برش لیزری مواد شیشه مانند، استفاده می‌شود که با متمرکز کردن اشعه لیزر روی سطح مواد تُرد باعث ایجاد حرارت موضعی و انبساط حرارتی می شود.

4- سوزاندن

5- برش سرد

برش ورق:

در این روش از پرتو لیزر قدرتمندی استفاده می شود و سطح ورق با اشعه لیزر ذوب می شود.فاصله بین پرتو لیزر و ورق به صورت اتوماتیک کنترل می شود و نیازی به حرکت دادن ورق نیست. همزمان با برش ورق ذرات باقیمانده و بخار ایجاد شده توسط جریان گاز قوی جداسازی می شود. از مزایای روش برش ورق ایجاد طرح های پیچیده، دقت بالا، قیمت پایین، سرعت بالا، کمترین ضایعات و پرتی، انجام برش به شکل سری، کیفیت لبه برش و ... را می توان نام برد.

شرکت زاوش لیزر آذین پرتو در زمینه برش لیزر، لیزر فلزات، برش لیزر فلزات، مارکینگ لیزری، حکاکی لیزری با پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا در خدمت مشتریان و کارفرمایان عزیز است.

 برش فلزات-برش لیزری-لیزر فلزات-برش غیر فلزات

دستگاه برش لیزر و حکاکی فایبر فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات فایبر ، دستگاهی است که برای افزایش انرژی لیزر از فیبر نوری استفاده می کند. محیط تولید لیزر در این دستگاه ها، محیط جامد است که از عناصر کمیاب خاکستری مانند اربیوم، ایتربیوم، نئودیمیوم، دیپروزیوم، پراسئودیمیوم، تولیوم و هولمیوم برای ایجاد اشعه لیزر استفاده می کند. به این صورت که انرژی الکتریکی به محیط جامد وارد شده و باعث برانگیختکی اتم ها می شود. اتم های مواد محیط فعال، از خود نوری منتشر می کنند که همان اشعه لیزر است، ولی در این مرحله هنوز به صورت یک پرتوی متمرکز در نیامده و انرژی کافی برای برش دادن را ندارد، برای اینکه اشعه قوی و متمرکز با دقت برش بالا به وجود بیاید، فیبر نوری در مسیر خود اشعه ایجاد شده را تقویت کرده و به سمت لنز هدایت می کند. لنز اشعه را در نقطه ای بسیار کوچک متمرکز می کند و در نهایت پرتوی بسیار قوی از دستگاه خارج می شود که در نقطه کانونی مواد مورد نظر را با دقت و سرعت بالا برش می زند.

مجموعه صنعتی زاوش آذین پرتو برای برشکاری ورق های فلزی از دستگاه برش لیزری فلزات فایبر بهره می برد. این دستگاه که با تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است، با حذف لامپ و آینه و جایگزینی فیبر نوری  در صنایع مختلف مورد توجه قرار گرفته و به دلیل افزایش راندمان کاری و کیفیت بالا و دقت بیشتر در برشکاری، استفاده از آن به سرعت در حال گسترش است.

مزایای استفاده از دستگاه برش لیزری فایبر

    کار برش با دستگاه برش لیزری فلزات فایبر به دلیل مصرف کمتر انرژی، هزینه کمتری در بر خواهد داشت.

    دستگاه برش لیزری فلزات فایبر با حذف لامپ و آینه ها و به دلیل استفاده از تکنولوژی فیبر نوری، دقت بسیار بالایی در برش دارد و در برش ورقه های فلزی عملکرد بسیار مطلوبی را به نمایش می گذارد.

    سرعت بالاتر در برش فلزات، در مقایسه با دستگاه های قدیمی تر، از مزایای دستگاه برش لیزری فلزات فایبر است.

    پرتوی لیزر دقیق و متمرکزی که به لطف تکنولوژی های به کار رفته در دستگاه برش لیزری فلزات فایبر، تولید می شود، برشی با دقت بالا روی ورقه های فلزی ایجاد می کند و باعث اعوجاج حراتی متریال در هنگام برش نمی شود . در نتیجه پس از اتمام کار، خطوط برشی بسیار ظریف و تمیز و سطحی صاف و بدون برآمدگی خواهیم داشت.

    به  دلیل حذف آینه ها و جایگزین کردن فیبر نوری برای هدایت پرتوی لیزر در دستگاه برش لیزر فایبر، نیازی به تنظیم آینه توسط اپراتور دستگاه نیست و به این ترتیب درصد خطای دستگاه هنگام برش بسیار کم خواهد شد.

    دستگاه برش لیزری فایبر قادر به حکاکی و مارکینگ روی فلزات نیز می باشند. حک لوگو، بارکد، شماره سریال و حکاکی عمیق روی انواع فلزات از جمله کاربردهای دستگاه برش لیزری فلزات فایبر است.

چه متریال هایی با دستگاه برش لیزری فایبر قابل برش هستند؟

از جمله متریال هایی که با دستگاه برش لیزری فایبر می توان برشکاری کرد، ورق استیل ، ورق گالوانیزه ، ورق سیاه ، ورق اسید شویی  ، ورق استیل ، ورق آجدار ، ورق آهن رنگی و  ورق روغنی  است. همچنین دستگاه برش لیزری فلزات فایبر قادر به برش روی ورق فلز های آلومینیوم، برنج و مس نیز می باشند.

ورق گالوانیزه که در بسیاری از صنایع کاربرد دارد، توسط دستگاه برش لیزر فایبر قابل برشکاری است. به دلیل وجود روکشی از جنس فلز روی ، به روی ورق گالوانیزه، برش این ورق ها باید با دقت خاصی انجام شود. ضخامت قابل برش ورق گالوانیزه با دستگاه لیزر فایبر حدود 4 تا 6 میلی متر است.

تماس با شرکت زاوش آذین پرتو

برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و استعلام قیمت انواع خدمات شرکت زاوش آذین پرتو (برش فلزات، برش غیرفلزات، مارکینگ و حکاکی، خم کاری، جوشکاری و ورق کاری، چاپ حرارتی) با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن: 46884734 - 46813890 - 021

موبایل: 6276 936 0935

ایمیل: z.sanat.co@gmail.com

تلگرام: zavashlaser@

اینستاگرام: zavash.laser

تماس تلفنی