چاپ حرارتی، چاپ دیجیتال، چاپ ترانسفر، چاپ سابلیمیشن شرکت زاوش آذین پرتو(زاوش لیزر)

در گذشته چاپ تنها بر روی کاغذ انجام میشد که روش آن نیز مشخص شده و به واسطه دستگاههای چاپ صورت میگرفت. در حال حاضر روشهای دیگری نیز وارد عرصه چاپ شده که از آن با نام چاپ حرارتی یاد میکنند که قابلیت چاپ بر روی سطوح پارچه‏ای، شیشه و سرامیک را نیز دارد. چاپ حرارتی به دو صورت انجام میشود.

چاپ حرارتی

۱- چاپ حرارتی یا ترانسفر شرکت زاوش آذین پرتو(زاوش لیزر)

در چاپ ترانسفر ابتدا طرح را بر روی سطح مورد نظر طراحی و سپس دستگاه پرس به همراه حرارت بر روی سطح گذاشته میشود. یکی از ویژگیهای چاپ حرارتی با ترانسفر اینکه میتوان طرح را بواسطه چاپ افست یا چاپ دیجیتال بر روی سطح ایجاد و سپس از چاپ حرارتی استفاده کرد.

به منظور دقت در رنگها باید با توجه به کیفیت مرکب، زمان و میزان اعمال حرارت میتوان، بهترین جلوه را ایجاد نمود که در این روش، رنگها تا حدودی با طرح اولیه مطابقت دارد. تنظیم دستگاه بر روی رنگهای CMYK میتواند ترکیب زیبایی بوجود آورد.

در روش چاپ حرارتی به شیوه ترانسفر، مرکب سایان به رنگ بنفش، ماژنتا به رنگ آلبالویی سوخته و زرد به رنگ قهوه‌ای روشن میباشد. پیگمنت یا (قدرت رنگ) مرکب سایان نسبت به سایر مرکب‌ها ۱۵ تا ۱۷ درصد بیشتر است. از اینرو ترام‌ها در چاپ ترانسفر، با فاصله زیاد و بصورت ریزتر از هم هستند که درصد آنها در کل پایین‌تر از روش‌های چاپی دیگر میباشد.

تخمین و پیش بینی درصدهای رنگ در چاپ ترانسفر، نیازمند تجهیزات پیشرفته میباشد که هزینه آن نیز مقرون به صرفه نیست. از اینرو تجربه رنگ‌شناسی برای دستیابی به رنگ‌های پرقدرت در چاپ ترانسفر، میتواند به کیفیت رنگها کمک کند.

سطوح مناسب برای چاپ ترانسفر شرکت زاوش آذین پرتو(زاوش لیزر)

هر چه بافت سطح مورد نظر از تراکم بیشتری برخودار باشد، بهتر مرکب را پس می‌دهد و به هر میزان که پوک‌تر باشد، مرکب را به خود جذب و در نتیجه انتقال ضعیف‌تری روی سطح صورت میگیرد.

در گذشته برای چاپ حرارتی ترانسفر از کاغذ ژاپنی مخصوص استفاده میشد اما در حال حاضر نوع کره ای آن نیز وارد بازار شده که کیفیت بالایی دارد. بطور کلی برای چاپ حرارتی ترانسفر باید مرکب، دارای کیفیت بالایی باشند تا چاپ بخوبی انجام شود.

۲- چاپ حرارتی با دستگاه سابلیمیشن شرکت زاوش آذین پرتو(زاوش لیزر)

دستگاه چاپ سابلیمیشن با نام چاپ حرارتی نیز شناخته می‌شود که یکی از بهترین روش‌های چاپ بر روی اشیاء به شمار میرود و اساس کار آن، بر پایه تصعید مواد بوده و با این کار جوهر از کاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل گردد. دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن برای سطوح صاف از قبیل، ام دی اف، کاشی، سرامیک و مورد استفاده قرار میگیرد.

کیفیت چاپ در سابلیمیشن بالاست و بعد از چاپ طرح پاک نخواهد شد و سطوح چاپ شده نیز قابل شست‌وشو بوده و نهایتا با توجه به هزینه پایین، نسبت به سایر روش‌های چاپ بر روی سطوح، می‌توان حتی یک عدد سفارش را با کیفیت بالا و در مدت کوتاهی انجام داد. یکی از مزایای این روش چاپ، هزینه پایین دستگاههای چاپ و همچنین امکان چاپ در تیراژ پایین می‎‎باشد

  • شرکت زاوش آذین پرتو(زاوش لیزر) در طول فعالیتهای خود به خدماتی از قبیل:
  • مارکینگ لیزری
  • لیزر فلزات
  • برش لیزر
  • برش فلزات
  • برش لیزر فلزاتمشغول می باشد.

تماس با شرکت زاوش آذین پرتو

برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و استعلام قیمت انواع خدمات شرکت زاوش آذین پرتو (برش فلزات، برش غیرفلزات، مارکینگ و حکاکی، خم کاری، جوشکاری و ورق کاری، چاپ حرارتی) با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن: 46884734 - 46813890 - 021

موبایل: 6276 936 0935

ایمیل: z.sanat.co@gmail.com

تلگرام: zavashlaser@

اینستاگرام: zavash.laser

تماس تلفنی