خم کاری زاوش لیزر

خم کاری زاوش لیزر

خم کاری چیست؟

خمکاری در کل به فرآیند تغییر فرم ظاهری فلزات می گویند. این تغییر فرمها دارای درجه و زاویه و خط خم می باشد که با توجه به دستگاه های موجود تقریبا در هر زاویه، درجه و با هر نوعی شعاعیخمکاری ورق های فلزی امکان پذیر می باشد.

همانطور که می دانیم عنصر کربن تاثیر به سزایی در سختی فلزات دارد لذا هر چقدر میزان کربن در یک فلز بیشتر باشد خم کاری آن نیز مشکل تر خواهد بود. عموما فلزاتی که دارای کربن کمتر ار یک و یک دوم باشند در حالت و شرایط عمومی دارای شرایط خمکاری هستند و هنگامی که از این میزان بیشتر باشد باید عملیات خمکاری در حالت گرم یعنی پس از گرم کاری صورت بگیرد . برای مثال ورقهای آلیاژهای آلومینیوم در حالت گرم بهتر و راحتر خم می شوند.

انواع ماشین های خم کن شرکت زاوش لیزر:

1-  دستگاه خم کن دستی
2-  دستگاه خم کن برقی 
3-  دستگاه خم کن ساده ستونی 
4-  دستگاه خم کن هیدرولیک

تذکر :از جمله دستگاه‌های دیگری که برای خم کردن ورق‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند دستگاه‌های پرس خم هستند از جمله دستگاه‌های پرس خم مکانیکی و دستگاه‌های پرس خم هیدرولیکی

دستگاه خم‌کن دستی شرکت زاوش لیزر:

دستگاه خم کن دستی برای خم‌های گوشه دار و آنهائی که دارای انحناء محدودی می‌باشند بکار می‌رود. دستگاه خم کن دارای پایه‌ای است که فک زیرین بر روی آن سوار شده‌است. فک روئی بکمک مکانیزم پیچ و مهره قابل حرکت بوده و به وسیله آن می‌توان ورق را بین دو فک محکم نمود. فک دیگری بنام فک خم‌کننده وجود دارد که حول محوری بصورت شعاعی قابل حرکت بوده و به وسیله آن می‌توان ورقی را که قبلاً بین فک های روئی و زیرین محکم شده‌است خم نمود. برای خنثی کردن نیروی وزن فک خم کننده، معمولاً در انتهای محور آن وزنه‌ای قرار دارد که به آن وزنه تعادل می‌گویند. در لبه فک های سه‌گانه مذکور معمولاً تیغه‌هایی از جنس فولاد نصب گردیده است که قابل تعویض بوده و با تعویض آن‌ها می‌توان خم های مختلفی را بوجود آورد.

ظرفیت خم‌کاری در دستگاه خم‌کن دستی : با این نوع ماشین خمکن می‌توان ورق های آهنی و فولاد کم کربن را تا ضخامت ۳ میلی‌متر , ورقهای آلومینیوم و آلیاژهای آن را تا ضخامت ۶ میلی‌متر و همچنین ورقهای مس و برنج را تا ضخامت ۵ میلی‌متر خمکاری کرد.

دستگاه خم‌کن برقی شرکت زاوش لیزر:

خم‌کن های برقی: ماشین‌های خم‌کن برقی نسبت به ماشین‌های خم‌کن ساده دستی دارای کار آیی خوب و مؤثرتری هستند و به طول یک تا ۶ متر ساخته می‌شوند.

اجزای ماشین‌های خم‌کن برقی:

1) موتور الکتریکی و جعبه دنده معکوس‌کننده دور؛

2) فک بالای دستگاه و وابسته‌های آن که حرکت خود را از الکترو موتوری که در قسمت پایه سمت راست نصب شده‌است، می‌گیرد؛

3) صفحه گردان و وابسته‌های آن که نیروی خود را برای خم‌کاری از الکترو موتور می‌گیرد؛

4) تجهیزات تبدیل و انتقال نیرو؛ این تجهیزات تبدیل نیرو و انتقال آن را به قسمت‌های متحرک ماشین امکانپذیر می‌سازد و معمولاً در پایه‌های دستگاه‌ها جاسازی می‌شوند؛

5) جعبه فرمان مجهز به کلیدهای روشن و خاموش موتور و کلید فرمان توقف دقیق تیغه‌ها به هنگام خمکاری که روی دستگاه نصب شده‌است.

  • شرکت زاوش آذین پرتو (زاوش لیزر) در زمینه خدمات مارکینگ لیزری، لیزر فلزات، برش فلزات، برش لیزر فلزات، برش لیزر، حکاکی لیزری فلزات، حکاکی لیزری غیر فلزات مشغول فعالیت است.

 

 

موارد مرتبط

تماس تلفنی